Prekių katalogas

Dirbant iš namų – didesnės sąskaitos: ar darbuotojams rūpi tvarumas ir darbdavio požiūris į jį?

 • Dirbant iš namų – didesnės sąskaitos: ar darbuotojams rūpi tvarumas ir darbdavio požiūris į jį?

  Tvarumas – tai harmonija tarp žmogaus, visuomenės ir gamtos. Šios harmonijos siekiančioje aplinkoje žmogus jaučiasi suprastas, laimingas ir prisidedantis prie kažko gero. Tvarumo sąvoka svarbi ir darbo aplinkoje. Darbuotojai vis labiau įsigilina į įmonės veikimo principus, vertybes, malonioje darbo aplinkoje yra labiau motyvuoti ir produktyvūs.

  Aplinkosauginis tvarumas

  Globalinis atšilimas – opi šių laikų problema. Ieškoma įvairių sprendimų, kaip šį procesą sulėtinti. 2021 m. atliktame The Network tyrime prieita išvados, kad 61 % darbuotojų yra svarbu, kokį požiūrį į gamtos tausojimą turi įmonė. Net 48 % atsisakytų dirbti įmonėje, kurios vertybės gamtos tausojimo atžvilgiu nesutampa su žmogaus vertybėms. Tai rodo, kaip svarbu šiuolaikiniam žmogui saugoti savo namus – Žemę.

  Įmonės vis dažniau vartoja atsinaujinančių išteklių energiją. Tai ne tik padeda išsaugoti gamtą, bet ir vilioja potencialius darbuotojus. Į gamtos išsaugojimą orientuotas darbo ieškantysis atkreipia dėmesį į darbdavio požiūrį. Taip pat ir pats renkasi į darbą eiti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu, pietus valgyti iš daugkartinių indų, bereikalingai nenaudoti elektros energijos darbo vietoje.

  Socialinis tvarumas

  Įmonės požiūris į socialinį tvarumą – ne mažiau svarbus. Šiuolaikinis darbdavys turi būti orientuotas ne tik į verslą, bet ir į darbuotoją. O laimingas darbuotojas reiškia gerai atliktus darbus. Žmonės pradėjo labiau vertinti balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo, prioritetu tapo gera savijauta, maloni darbo atmosfera.

  Darbdaviai atkreipia vis didesnį dėmesį į darbuotojo gerovę, tad potencialiems kandidatams siūlo įvairias naudas: lankstų požiūrį į darbo vietą ir nuotolinį darbą (suteikiamos galimybės dirbti iš namų, imti darbostogas), įvairias komandines išvykas ir renginius, sveikatos draudimą, apmokamus pietus ir panašiai.

  Ekonominis tvarumas

  Ekonomis tvarumas orientuotas į ekonomikos kilimą valstybėje ir apskritai pasaulyje. Įmonės reputacija, finansiniai tikslai ir rūpinimasis ekonomikos kilimu darbuotojui yra ne mažiau svarbu, negu kiti aukščiau išvardinti aspektai.

  Patrauklus darbdavys turi būti aiškiai susidėliojęs finansinius tikslus ir kryptingą jų siekimo eigą. Darbuotojas nori jaustis saugus ir užtikrintas, kad jo darbo vieta yra stabilioje ir perpektyvioje įmonėje, galinčioje jį išlaikyti.